Google Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Styrelse

SRV återvinning är ett aktiebolag ägt av fem kommuner på Södertörn: Huddinge, Haninge, Botkyrka, Salem och Nynäshamn. Kommunerna har gett SRV i uppdrag att sköta insamling och hantering av hushållssopor.

Ordinarie ledamöter

 

 

Göran Svensson, Haninge
Ordförande

 

 

 

Jelena Drenjanin

Jelena Drenjanin, Huddinge
1:e vice ordförande
jelena.drenjanin@huddinge.se

 

 

Gabriel Melki

Gabriel Melki, Botkyrka 
2:e vice ordförande
gabriel.melki@botkyrka.se

 

 

Erling Karlsson

Erling Karlsson, Huddinge
Ledamot
er.karlsson@gmail.com

 

 

 Jimmy Baker

Jimmy Baker, Botkyrka
Ledamot
jimmy.baker@me.com

 

 

Olle Glimvik, Salem
Ledamot

 

 

 Håkan Svanberg

Håkan Svanberg, Nynäshamn
Ledamot
hakan.svanberg@live.se

 

 

Alexandra Anstrell

Alexandra Anstrell, Haninge
Ledamot
alexandra.anstrell@haninge.se

 

 

 Ersättare

 

Didrik von Seth

Didrik von Seth, Huddinge
Ersättare
didrik@vonseth.net

   
Stefan Dayne

Stefan Dayne, Botkyrka
Ersättare
stefan.dayne@botkyrka.se

   
Marica Lindblad

Marica Lindblad, Huddinge
Ersättare
marica.lindblad@gmail.com

   

Andreas Fredriksson, Botkyrka
Ersättare

   

Elisabet Sandberg, Haninge
Ersättare
   

Linus Björkman, Haninge
Ersättare

   
Tommy Eklund

Tommy Eklund, Salem
Ersättare
g.tommy.eklund@gmail.com

   
 Lars-Åke Lundin

Lars-Åke Lundin, Nynäshamn
Ersättare
larsake.lundin@me.com

   

Arbetstagarrepresentanter

   
Urban Andersson

Urban Andersson, Transport

urban.andersson@srvatervinning.se

   
Christer Jonsson

Christer Jonsson, Ledarna

christer.jonsson@srvatervinning.se