Google Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Styrelse

SRV återvinning är ett aktiebolag ägt av fem kommuner på Södertörn: Huddinge, Haninge, Botkyrka, Salem och Nynäshamn. Kommunerna har gett SRV i uppdrag att sköta insamling och hantering av hushållssopor.

Ordinarie ledamöter

 

Gabriel Melki (S), Botkyrka 
Ordförande

gabriel.melki@botkyrka.se

Staffan Holmberg (S), Haninge
1:e vice ordförande 

staffan2405@hotmail.com

Jelena Drenjanin (M), Huddinge
2:e vice ordförande

jelena.drenjanin@huddinge.se

 

Erling Karlsson (S), Huddinge

er.karlsson@gmail.com

 

Jimmy Baker (M), Botkyrka

jimmy.baker@me.com

Lennart Sjödell (M), Salem

lennart.sjodell@telia.com

 

Lars-Åke Lundin (S), Nynäshamn

larsake.lundin@me.com

Alexandra Anstrell (M), Haninge

alexandra.anstrell@haninge.se

 Suppleanter

 


Didrik von Seth (C), Huddinge

didrik@vonseth.net

Stefan Dayne (KD), Botkyrka

stefan.dayne@botkyrka.se

Marica Lindblad (MP), Huddinge

marica.lindblad@gmail.com

Håkan Svanberg (M), Nynäshamn

hakan.svanberg@live.se

Shafik Muwanga (MP), Botkyrka

shafikmuwanga@hotmail.com

Margareta Bernhardsson (S), Haninge

margareta.bernhardsson@riksdagen.se

Tommy Eklund (S), Salem

g.tommy.eklund@gmail.com

 

Björn Hammar (L), Haninge

bj.hammar@telia.com

 

Arbetstagarrepresentanter

Urban Andersson, Transport

urban.andersson@srvatervinning.se

Christer Jonsson, Ledarna

christer.jonsson@srvatervinning.se